Hizmet Alan (Müşteri)

Nakliyepark’a üye olmak için isim, soyisim, e- posta ve telefon bilgilerinizi girmelisiniz. Nakliyepark yönetimi olarak sizlere bir e_posta adresinize aktivasyon kodu gönderilecektir. (Bu mail spam yani önemsiz klasörünüze düşebilir.) gelen maile girerek üyeliğinizi aktif hale getirebilirsiniz.
Nakliyepark.com kullanmak, hizmet ihtiyacı olup talep yapan tüm müşterilere ücretsizdir.
Nakliyepark üzerinden seçmiş olduğunuz nakliye firmasının ödemesini isterseniz nakliyepark.com dilerseniz nakliyeciye direk olarak ödeyebilirsiniz. Ödemesi nakliyeciye yapılan hizmetlerden nakliyepark sorumlu değildir. Ancak; İş ödemesi nakliyepark tarafına eğer ödenirse yapılan işlem sonucunda paranız havuzda beklemektedir siz işe onay verdiğiniz taktirde hizmet bedeli nakliye firmasına nakliyepark tarafından ödenmektedir.
Tekliflerinizi birkaç saat içerisinde sistem havuzuna düşüp sizlere aktarılmaktadır. Şayet taşınma zamanınız var ise daha doğru sonuçlar alabilmeniz için 2 veya 3 iş günü beklemenizi tavsiye ederiz.
Kullanıcı adı veya şifrenizi unutmanız durumunda giriş bölümündeki "Şifremi Unuttum" bağlantısını takip edebilirsiniz. Bunu denemenize rağmen hala giriş yapamıyorsanız 0 850 203 79 03 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
Üyelik bilgileri kısmında oluşturduğunuz hiç bir şahsi bilgi diğer üyeler tarafından görülmemektedir. Özellikle telefon numaranızı belirtmeniz talepleriniz ve diğer bütün konularla ilgili destek ekibinin size daha hızlı yardımcı olmasını sağlar.
Anlaştığınız bir iş için randevu saati geçtikten sonra, size hizmetle ilgili bir oylama (1-5 yıldız) ve değerlendirme yapmanız için bir e-mail göndereceğiz, veya bana özel sayfanızdan anlaşmış olduğunuz firmalara girip firmaya puan verebilirsiniz.
Nakliyepark.com, iyi tecrübelerin yanında kötü tecrübelerinizi de duymak ister. Yapılan bir değerlendirme gerçekçi ve doğru yönlendirici olduğu tespit edildiğinde sisteme kayıt etmiş olduğunuz yorum ve değerlendirme silinmeyecektir.

Hizmet Veren (Nakliyeci)

Nakliyepark her nakliye işi yapıyorum diyen kişilerin üyeliğini kabul etmemektedir. Vergi levhası , k1, k3 belgesi olan olan, sektör tecrübesi yeterli ve hizmet kalitesinden emin olduğu firmaları üyeliğe kabul eder. Nakliyepark üye firmaların yükümlüklerini eksiksiz yerine getirmelerini teminat altına almak için onlara sözleşme imzalatır. Sözleşme esaslarını eksik yerine getiren veya hizmet kalitesindeki yetersizlik nedeniyle reytingi belli bir düzeyin altına düşen firmaların nakliyepark ile çalışmaları engellenir ve üyelikleri iptal edilir.
Evet yaptığınız işlerin sonucunda hizmeti alan kişiler tarafından oldukça fazla olumsuz yorum aldığınızda üyeliğiniz nakliyepark tarafından yapılan nakliyeci ve nakliyepark sözleşmesine istinaden firmanız veri tabanından silinir ve banlanır.
Nakliyepark üye olurken firmanız için gerekli olan belgeler istenmektedir. Vergi levhası, Marka patent K1, K3 belgeleri istenmektedir. Firmanızın vergi levhasında var olan isimi sadece kullanabilirsiniz.
Hizmet alan kişi “müşteri” ödeme seçeneği olarak nakliyepark’ı seçmiş ise ödeme nakliyepark havuzunda bekletilir iş bittikten sonra müşteriden nakliye hizmeti ile ilgili bilgi ve onay alındıktan sonra firmanızın bana özel sayfasında bulunan hesap numaranıza paranız yatar.
Nakliyepark nakliyat defterini kullanarak komisyon ile iş verebilirsiniz ancak yapılan hizmet sonucunda hizmet veren kişi talep ile alakalı sözleşmeyi yerine getirmeyen durumlar olursa, hizmeti veren kişi olarak işlemler size yapılır.
Nakliyepark sisteminde yer alan “Nakliyeci” üyelik tipi, taşımacılık hizmeti almak isteyen müşteriler tarafından ilan edilen taleplere teklif verebilmenizi sağlayacak üyelik tipidir. Sisteme “Nakliyeci” üye olarak giriş yapmanız durumunda sistemde yer alan nakliyat taleplerini inceleyerek teklif verebilir. Verdiğiniz teklifin müşteriler tarafından seçilmesi durumunda işi gerektiği gibi sonuçlandırarak teklifte belirtmiş olduğunuz tutarı kazanç hanenize yazabilirsiniz. Sistemde kayıtlı olan talepleri nasıl bulacağınızı ve bu projelere nasıl teklif verebileceğinize ilişkin bilgilere ulaşmak için Filtreleme sistemini kullanabilirsiniz. Unutmayınız ki Nakliyepark.com’da başarıyla bitirdiğiniz her proje neticesinde parasal kazanç dışında müşteriler ( hizmet alan ) tarafından bırakılan olumlu puan ve yorumlar da kazanacaksınız. Her olumlu puan ve yorum sizin bir sonraki talep teklifinizde en büyük referansınız olacaktır.
Nakliyat sigortalarının yaptırılması için yasal bir zorunluluk yoktur. Şehir içi eşya veya malzeme nakliyesi esnasında, değerli malzeme veya eşyalar haricinde sigorta yapılması olayı pek görülmemektedir (antika veya elektronik cihazlar vb.). Fakat şehirler arası nakliyatta, nakliyat sigortası yapılmalıdır.
Hizmet alan kişi “müşteri” ödeme seçeneği olarak nakliyepark’ı seçmiş ise ödeme nakliyepark havuzunda bekletilir iş bittikten sonra müşteriden nakliye hizmeti ile ilgili bilgi ve onay alındıktan sonra firmanızın bana özel sayfasında bulunan hesap numaranıza paranız yatar.